Marek Sepp võttis Jaapanis kindla võidu

Jaapani ralli teisel ning kolmandal võistlupäeval jagasid kiiruskatse võidud omavahel Sepp, Kivimaa ning Murakas. Eriti heas hoos oli Karl Kivimaa just viimasel võistlupäeval, kus mees sai pisut pingevabamalt sõita, kuna ei võidelnud enam kõige kõrgemate kohtade eest. Tulemuseks mitmed kiiruskatse võidud ning hea enesetunne tulevasteks rallideks.

Karl Kivimaa: „Kurb, et teisel päeval kerge väljalibisemine suure katastroofi tõi. Viimane päev oli kindlasti kõige nauditavam. Polnud pinget, polnud survet ning kiirus tuli ei tea kust. Igatahes kuidagi on nüüd käik sisse lükatud uueks hooajaks. On see esimene või tagumine käik, näitab järgmine ralli.”

Ralli esimeses pooles sõideti küllaltki turvalised vahed sisse, mistõttu ülimalt kaasakiskuvaid duelle ei toimunud. Ralli kindla võidu võttis Marek Sepp ning Citoreni meeskonna kaksikvõidu kindlustas Tarmo Paavel (+1:14.0). Poodiumi kolmandale astmele tõusis Sander Pruul (+2:18,6). Olgu öeldud, et kõik kaheksa võistlejat, kes sõitu alustasid, jõudsid ka edukalt ralli finišisse. Neljanda koha punktid noppis Vahur Huntsaar, kellele järgnesid Karl Kivimaa, Roland Murakas ning Alari Jüriöö. Kaheksas koht oli pisut ajaloo-hõnguline, kui esmakordselt RBREL ajaloos teenis WRC arvestuses punkti naisvõidusõitja, kelleks oli Eva-Liisa Sepp.

Marek Sepp: „Tulemusega olen väga rahul, sõiduga mitte nii väga, annab veel kõvasti parandada. Seadistustega peab samuti vaeva nägema ja rohkem trenni tegema. Alates järgmisest rallist tuleb kindlasti oma taset tõsta, et Oskari (Oskar Raudmets) ja Karliga (Karl Kivimaa) sammu pidada.”

OWRC arvestuses oli kindlaks võidumeheks Sven Süld. Poodiumile tõusid veel Oliver Rauam (+1:08,3) ning Kuldar Tamm (+1:45,7).

S2000 klassis oli vaieldamatult kiireimaks meheks Oskar Raudmets, võites 15 kiiruskatsest koguni 13. Küll aga ei tähendanud see ralli võitu, kuna avapäeva intsident muutis selle võimatuks. S2000 arvestuses noppis klassivõidu Margus Viirok. Mees näitas terve ralli vältel stabiilselt häid aegu ning sai teenitult maksimumpunktid. Lõunanaaber Toms Caguls lõpetas teisena (+50,7) ning Oskar Raudmets suutis tõusta kolmandale kohale (+1:02,8).

PWRC pakkus suurel hulgal põnevust ning kaasaelamist. Enne viimast võistluspäeva olid enamus punktikohtadest veel lahtised ning kuni viimase katseni käis pidev kohtade vahetamine. Küll aga oli kindel võidumees lätlane Rinalds Villumsons, kes edestas konkurente enam kui minutiga. Teisena lõpetas Rauno Saavel ning kolmas oli Andres Ulp.

JWRCs olid kohad suhteliselt kindlalt paika loksunud. Võidumees Rauno Ollema, teisel kohal Gustav Kull (+1:51,1) ning kolmas Marek Fjodorov (+2:10,1).

Septembri kuu viimastel päevadel ootab sõitjaid ees Poola ralli. Seal on kavas mitmed uued kiiruskatsed, mida nii mõnigi sõitja pole varem läbinud. Kindlasti saab olema põnev ning üllatusi pakkuv ralli. Kas Marek Sepp jätkab sealt kus ta pooleli jäi või suudab Kivimaa astuda meistrile kandadele? Kulisside tagant on kuulda olnud ka jutte, et S2000 imemees Oskar Raudmets on siirdumas WRCsse. Mitmed küsimused on õhus, millele vastused saame 28. – 29. septembril toimuval Poola rallil.
17.09.2009 9:09