Hooaega alustas parima tempoga Marek Sepp

Järjekordne RBREL hooaeg on alanud ning sedapuhku avaetapiks Jaapani ralli. Kavas on kolm võistluspäeva ning 15 kiiruskatset. Stardinimekirjas 78 sõitjat, kes jagunevad nelja erinevasse võistlusklassi. WRC, S2000, P-WRC, J-WRC ning sel hooajal lisandunud OWRC, kus võistlejate kasutada on vanema põlvkonna WRC autod, milleks on Subaru Impreza ’03, Citroen Xsara T4, Hyundai Accent, Mitsubishi Lancer Evo VII, Peugeot 206, Toyota Corolla ning Subaru Impreza ’00.

Avapäeval oli kavas viis kiiruskatset, millest neljal esimesel näitas kiireimaid aegu valitsev meister Marek Sepp, kes on selleks hooajaks siirdunud Fordi meeskonnast Citroeni ridadesse. Prantsuse autotootjale algas ralli hästi, kui esimesel kolmel kiiruskatset järgnes Sepale teine Citroeni piloot Tarmo Paavel. Päeva lõpuks sai aga hea hoo sisse Fordil sõitev Karl Kivimaa, kes näitas neljandal katsel teist aega ning kõige tipuks sõitis välja kiireima aja päeva viimasel kiiruskatsel. Head ajad tõstsid Kivimaa kokkuvõttes teisele positsioonile. Ralli liidrile Marek Sepale kaotust päeva lõppedes 17,5 sekundit. Tarmo Paavel oli kolmas, kaotust meeskonnakaaslasele Sepale 28,6 sekundit. Neljandal kohal on Sander Pruul (+59,5).

OWRC klassis hoiab liidrikohta Sven Süld, kellel edu lähimate konkurentide ees ligemale pool minutit. Põnev võitlus on käimas teisele kohale, mida ihkavad Kuldar Tamm, Oliver Rauam ning Kristen Priilinn. (OWRC tekst täiendamisel)

S2000 klassis hoiab eestlaste au kõrgel Margus Viirok, olles viie kiiruskatse järel liider. Teisel kohal platseeruv Mareks Andrejevs jääb alla 17,8 sekundit ning kolmas on Toms Caguls (+21,6). Oma kiirust pole kaotanud ka eelmise aasta kindel valitseja Oskar Raudmets, kes tänasest viiest katsest võitis neli. Saatuslikuks sai mehele aga Noiker, kus kaotust katse kiireimatele kogunes üle kolme minuti.

P-WRCs on sel hooajal põnevust lisamas Vaido Veek, kes teeb kaasa N-rühma Subaru Imprezal. Avapäev kulges mehel küll üle kivide ja kändude, kuid esimesed katsed näitasid, et konkurentsivõimelised ajad on käega katsutavad. Päeva ülekaalukas võitja oli aga lätlane Rinalds Vilumsons, kellel edumaad ligemale üks minut. Kiireima eestlasena hoiab teist kohta Rauno Saavel (+55,5), kellele on kohe kuklasse hingamas Riho Rääk (+58,3).

J-WRC arvestuses on liidripositsioonil Rauno Ollema. Jan Torn on teisel kohal (+11,9) ning Gustav Kull kolmas (+36,2).
14.09.2009 23:31
Vaadatud 773 korda