Marek Sepp võitis Soome ralli

Ralli teisel ja kolmandal võistluspäeval tuli sõitjatel läbida mõlemal päeval viis kiiruskatset. Teisel võistluspäeval näitas sisu Karl Kivimaa, kes tõusis edetabelis mitmeid kohti kõrgemale ja lõpetas päeva suisa teise kohaga. Avapäeval väga hea kiirust näidanud Roland Murakas pidi peale esimese päeva õnnestumisi kogema nüüd aga rohkelt ebaõnne. Äpardused langetasid Muraka päeva lõpuks seitsmendale kohale. Sepa edu Kivimaa ees oli turvaline, ligemale minut.

Viimane päev jätkus põhimõtteliselt samas taktis, kus teine lõppes. Kiiruskatsete võidud jagasid omavahel Sepp ning Kivimaa. Kohtadel 5-6-7 sõitvaid mehi lahutas kolmandal päeval küll vaid mõni üksik sekund, kuid vaatamata väikestele ajavahedele jäid suuremad võitlused olemata. Kõik kolm nii Saavel, Rääk kui ka Pruul tegid võrdset sõitu ning kohad säilisid. Vahetult nende ees hoidis kindlalt neljandat kohta C4’l kihutav Huntsaar, kes otsis terve ralli sobivat rütmi, kuid endale kohane kiirus jäigi saavutamata. Kokkuvõtteks siiski rallilt neljas koht. Poodiumi kolmandal astmel lõpetas Tarvo Allmere. Teise koha punktid noppis Karl Kivimaa, kellele see tulemus oli senise hooaja parimaks saavutuseks. Kolmandat rallit järjest oli võitjaks tiitlikaitsja Marek Sepp, kes selle võiduga astus väga pika sammu lähemale oma järjekordsele meistritiitlile.

S2000 klassis võidutses harjumuspäraselt Oskar Raudmets ning teisena finišeerus Kristjan Priilinn. Head minekut näitas ka 50-aastane Kuldar Tamm, kes saavutas Soome rallil tubli kolmanda koha.

PWRCs hõivasid kaks parimat kohta lätlased Caguls ja Vilumsons. Poodiumile mahutas ka Gustav Kull, kes selle tulemusega oli ühtlasi ka parim eestlane N-rühmas.

JWRCs võttis oma hooaja esimese võidu Marek Fjodorov. Teise koha punktid noppis Tanel Kasesalu (+42,1), kes omakorda edestas Revo Taari enam kui poole minutiga.
27.05.2009 22:45