Soome rallit juhib Marek Sepp

Kätte on jõudnud Soome etapp, kus sõitjaid ootavad ees kiired ja nauditavad kiiruskatsed. Avapäeval oli kavas viis kiiruskatset. Alustuseks lühikene Rally School Stage, kus olulisi ajavahesid sisse ei sõidetud. Sümboolse eduga võitis katse Margus Viirok ja läks rallit juhtima. Teiseks katseks Chirdonhead, mis on ühtlasi ka ralli üks kiireimatest radadest, kus kiirused küündivad üle 130 km/h. Fantastilise sõidu tegi Citroen C4’l kihutav Rauno Saavel, kes võitis kiiruskatse 0,4 sekundilise eduga Karl Kivimaa ees. Valitsev meister Marek Sepp ei olnud ennast veel korralikult käima saanud – katsel spinn ning peale kahte läbitud kiiruskatset hoidis mees viiendat positsiooni.

SS3 ja SS4 kulgesid aga Marek Sepa dikteerimisel. Neljas katse oli Noiker, mis on varasematest hooaegadest olnud alati teada-tuntud Sepa trump. Kiiruskatse võitjaks siis Sepp ja seda koguni 7,2 sekundilise paremusega Karl Kivimaa ees, kes oli peale nelja läbitud kiiruskatset tõusnud teisele kohale.

Avapäeva jäi lõpetama Sheperds Shield, kus võidutses Rauno Saavel. Marek Sepp lõpetas katse teisena, kuid vaatamata sellele hoidis ta siiski kokkuvõttes liidripositsiooni. Terve päev stabiilselt head sõitu teinud Roland Murakas tõusis päeva lõppedes koguni teisele kohale, kaotust Sepale +20,6. Teise koha peale ihuvad hammast veel ka Sander Pruul (+23,7) ning Vahur Huntsaar (+25,5). Kohutavat ebaõnne pidi aga kogema Karl Kivimaa, kes viimase katsega langes teiselt kohalt viiendaks.

S2000 klassis hoiab liidrikohta Oskar Raudmets, teisel kohal on Kristjan Priilinn, kes on Oskarist 34 sekundi kaugusel. Oma parimat sõitu on hetkel tegemas aga Kuldar Tamm, kes avapäeva lõppedes hoiab enda käes kolmandat positsiooni (+1:04,5).

PWRCs on esimesed kolm kohta lätlaste valduses. Ralli liider Caguls, teisel kohal Andrejevs (+5,7) ning kolmas Vilumsons (+8,7). Eestlaste parimana on neljandal positsioonil Gustav Kull, kes jääb liidrist maha 16,1 sekundiga.

JWRC liider on Jan Torn, kellele järgnevad Marek Fjodorov (+15,7) ning Revo Taar (+31.0).
26.05.2009 9:30
Vaadatud 999 korda