Argentiina rallil võidutses Marek Sepp

Argentiina ralli viimane võistluspäev suuri muudatusi endaga kaasa ei toonud. Egon Kaur alustas päeva ülikiire ajaga Greenhills II’l, vähendades üldkokkuvõttes vahe liidri Marek Sepaga 6,1 sekundile. Järgmistel katsetel kaotas Kaur aga katkise auto tõttu sekundeid ning võistlus esikohale näis vaibuvat.

Kolmanda koha saatus oli veel aga lahtine. Huntsaar, Paavel ning Kivimaa olid kahekümne sekundi sees. Kõik olid rallil vigu teinud, seega kõike võis veel juhtuda ja midagi kindlat ei olnud. Neljanda ajaga alustas päeva Huntsaar, samla ajal kui Kivimaa sõitis välja seitsmenda aja ning oli Paavelist pisut nobedam. Lühikesel Fraizer Wells II’l väga suuri muudatusi ei toimunud, Kivimaa võttis veel mõned sajandikud konkurentidele lähemale. 13. katsel finišeerus kolmik järjestuses Paavel, Kivimaa, Huntsaar. Eelviimane kiiruskatse muutis olukorra aga veel põnevamaks. Huntsaar kaotas aega ning viimasele katsele minnes oli Huntsaare edu Paaveli ees vaid 0,5 sekundit. Kivimaa omakorda oli 2,7 sekundi kaugusel Paavelist. Rallit jäi lõpetama aga lühikene Rally School Stage, kus järjekord heitluses kolmandale kohale jäi siiski muutumatuks. Poodiumile tõusis Vahur Huntsaar Citroen C4’l, kellele järgnesid Paavel neljandal ning Kivimaa viiendal kohal.

Argentiina ralli võitjaks oli aga Marek Sepp. Edu Egon Kauri ees oli lõpuks 12,7 sekundit. Kolmanda koha võitles välja Vahur Huntsaar (+1:39,5). Poodiumilt jäid napilt välja Tarmo Paavel (1:41,1) ning Karl Kivimaa (+1:42,3). Kuuendana lõpetas ralli Sander Pruul (+2:29,4) ning seitsmes oli Rauno Saavel (+5:17,3). Ülejäänud lõpetajad kaotasid võitjale juba enam kui kümme minutit.

S2000 klassis püsis olukord muutumatuna ja eesotsas kohti ei vahetatud. Hooaja esimese võidu võttis Haigo Varik, kes katkestas sellega Oskar Raudmetsa nelja võidulise seeria. Argentiinas mahtusid poodiumile veel Siim Nõmme (+22,2) ning Taavi Liivo (+34,9). Sarja üldliider Raudmets lõpetas ralli neljandana.

PWRC klassi võit kuulus lätlasele Andrejevsile, kes tõusis selle ralliga liidriks ka punktitabelis. Argentiinas kuulus teine koht Cagulsile ning kolmas koht Gustav Kullile.

JWRCs möödus samuti kolmas päev suuremate muutusteta. Ander Viiand võttis kindla võidu ja on nüüd ka punktitabelis liider. Teisena tõi auto üle finiši Siim Rantanen ja kolmandana Revo Taar, kes vaatamata mõningale ebaõnnele suutis siiski positsiooni hoida. Esikaheksas olid veel Marek Fjodorov, Rauno Ollema, Andres Riismaa, Siim Ollema ja ainukese muutusena esikaheksas tuli viimasele punktikohale Meelis Saar. Tiitlipretendent Jan Torn ei saanud punkte juba teist rallit järjest. Kõva võitlus on lahti läinud Ander Viiandi ja Rauno Ollema vahel. Kas Jan suudab veel oma sõna sekka öelda, näeme juba järgmisel rallil.
30.04.2009 4:09