Viimasel võistluspäeval on oodata lahingut Sepp vs Kaur

Argentiina rallil läbiti eile teine võistluspäev. Kiireima ajaga alustas Egon Kaur, kel oli kindlasti siht silme ees tõusta vähemalt teisele kohale ja sõita vahe Sepaga nii väikeseks kui võimalik. Avapäevaga oli Kaur ära andnud 38,5 sekundit. Seitsmendal kiiruskatsel näitas parimat aega aga hoopis Rauno Saavel, kes ralli kokkuvõttes sel hetkel üheksandal kohal paiknes.

Kaheksandal kiiruskatsel näitasid Argentiina teed oma hambaid valitsevale meistrile Marek Sepale, kes rajalt väljasõidu tõttu kaotas pool minutit. Rahvas aitas auto tagasi rajale ning sõit võis jätkuda. See tähendas, et Sepa edu Kauri ees sulas 6,1 sekundile. Karl Kivimaa (+45,5) oli kolmandal ning Vahur Huntsaar (+56,4) neljandal kohal. Üheksas kiiruskatse möödus ilma suuremate sündmusteta, Sepp võitis katse Kauri ees 0,4 sekundiga. Ka päeva viimase kiiruskatse võitjaks oli Sepp, järgnes Kaur 0,9 sekundiga. SS10 ebaõnnestus aga Karl Kivimaal, kes päeva viimasel katsel toimunud intsidendi tõttu oli sunnitud loovutama kaks kohta, langedes kolmandalt kohalt viiendaks.

Enne viimast otsustavat võistluspäeva juhib rallit Marek Sepp. Tõsist võitlust on oodata taaskord Sepa ja Kauri vahel, kuna peale kümmet läbitud kiiruskatset on Egon Kaur vaid 7,4 sekundi kaugusel meeskonnakaaslasest Sepast. Ülejäänud võistlejad on aga kaotamas juba enam kui ühe minutiga. Kolmanda koha eest hakkavad võitlema Huntsaar, Paavel, Kivimaa. Kuuendat kohta on endale kindlustamas Sander Pruul. Kindlate vahedega järgnevad ka ülejäänud sõitjad - Rauno Saavel, Margus Viirok, Roland Murakas ning Sven Süld.

S2000 võistlusklassis on liider Haigo Varik. Lähim konkurent Siim Nõmme on 34,1 sekundi kaugusel. Taavi Liivo on hoidmas kolmandat kohta (+44,5).

PWRCs on kaks esimest kohta hõivanud lätlased Andrejevs ja Caglus. Lõunanaabrite vahel on oodata põnevat võitlust viimasel päeval, kuna mehi on lahutamas kõigest 8,8 sekundit. Parima eestlasena on kolmandal kohal Gustav Kull (+1:56,1).

JWRC klassis oli eile väike arusaamatus. Jan Torni tulemus ei lähe hilinemise tõttu kirja. Siinkohal vabandame valeinformatsiooni eest, mis oli tingitud teadmatusest. Tänased andmed baseeruvad ametlikel tulemustel. Ander Viiand suurendas oma edu teise koha ees väga palju, kuhu on platseerunud Siim Rantanen. Viiand juhib nüüdseks juba rohkem kui minutiga. Põnevaks läheb aga võitlus teise koha peale. Revo Taar on nüüd vaid 9,6 sekundi kaugusel Rantanenist. Tõusnud on ka Marek Fjodorov, kes asub üpriski kindlalt neljandal positsioonil. See kõik on mingil määral tingitud Rauno Ollema ebaõnnestumisest, kes on langenud teisel päeval kolm kohta, olles nüüd viies. Ka Andres Riismaa pidi sõiduvea tõttu koha loovutama ja on nüüd üpriski kindla vahega kuues. Stabiilselt jätkavad esikaheksas ka Siim Ollema ja Raino Friedemann. Punktikohal on veel Raigo Press ning Meelis Saar.
29.04.2009 7:40
Vaadatud 1134 korda