Argentiina rallit juhib Marek Sepp

Kätte on jõudnud hooaja viies etapp Argentiina ralli. Koht, kus sõitjatel tuleb rinda pista erinevate oludega. Esineb nii laiasid ja kiireid kui ka kitsaid ja tehnilisi kiiruskatseid. Peale nelja läbitud etappi on punktitabeli eesotsas Marek Sepp 52 puntkiga, teisel kohal Egon Kaur 47 punktiga ning kolmas on Tarvo Allmere 25 punktiga. See tähendab seda, et meeskondlikus arvestuses on BP-Ford Abu Dhabi World Rally Team’i edu mäe kõrgune. Lähim rivaal on Citroen Total, kes hetkel jääb maha 30 punktiga.

Argentiina rallit alustas hea tempoga Marek Sepp, kes juba avakatsel seljatas lähimaid konkurente ligemale seitsme sekundiga. Päeva esimene pool mööduski Sepa juhtimisel, kes lisakas avakatse võidule oli kiireim ka kahel järgenval katsel. Head tempot olid tegemas ka Paavel, Kaur ja Kivimaa. Kolmas kiiruskatse sai aga saatuslikuks Egon Kaurile, kes kaotas selle katsega üle poole minuti ja langes pingerivis kuuendale kohale. Seega oli ralliliidri Sepa lähimaks ohustajaks Tarmo Paavel. Kolme läbitud kiiruskatse järel oli Paavel liidrist maas 10,8 sekundit. Kolmandal kohal hoidis ennast Kivimaa (+20,5).

Päeva viimasel kahel kiiruskatsel sai aga hea tempo ülesse Egon Kaur, võites kõiki konkurente nii NewBobsil kui ka Hualapai Nationil. Ralli liider Sepp kurtis aga vähest pidamist viimasel kahel kiiruskatsel, kuid oli samas rahul korralike tulemustega päeva esimeseselt poolelt.

Avapäeva lõppedes on liider Sepp, kelle lähimateks ohustajateks on Paavel (+12,8), Kivimaa (+36,4), Kaur (+38,5) ning Huntsaar (+40,9). Punktikohtadele mahuvad veel Pruul, Allmere, Süld, Viirok ning Saavel.

S2000 klassis on üllatuslikult liidriks Haigo Varik. Lähimateks konkurentideks on Siim Nõmme (+19,0) ning Taavi Liivo (+48,6).

PWRC klassis on poodiumi nõudjateks tuttavad nimed. Liider Andrejevs, teisena lõpetas päeva Ken Torn (+9,7) ning kolmas Caguls (+11,3).

JWRC klassis on peale esimest päeva kõik enam-vähem rahulik. Kaks tiitlipretendenti Ander Viiand ja Rauno Ollema on vastavalt esimene ja teine. Peale esimest päeva juhib Ander Rauno ees 21 sekundiga ning Siim Rantanen jääb liidrist maha 28 sekundiga. Neljanda koha hõivas Andres Riismaa, kuigi mees ise polnud päevaga eriti rahul. Kaotust liidrile kogunes 48,2 sekundit. Vea teinud Revo Taar on viies, kaotust liidrile juba 1:03,2. Esikaheksasse mahuvad peale esimest võistluspäeva veel ka Marek Fjodorov, Raino Friedemann ja Siim Ollema.
28.04.2009 11:10
Vaadatud 1013 korda