Egon Kaur võidutses Portugalis

Portugali rallil sõidetid viimasel kolmandal võistluspäeval viis kiiruskatset. Päeva alustas kiireima ajaga liider Egon Kaur, meeskonnakaaslane Sepp ületas finišijoone 0,7 sekundit hiljem. Olukord muutus huvitavaks aga järgmisel kiiruskatsel. SS12 sai saatuslikuks kahele Citroeni sõitjale – Paavelile ning Huntsaarele. Mehed, kes olid vastavalt kolmandal ja viiendal kohal langesid nüüd kuuendaks-seitsmendaks. Paaveli auto sai aga sedavõrd palju kannatada, et masina korda saamiseks kulus lubatust rohkem aega, millega kaasnesid ka karistusminutid. Tarmo Paavel oli taandunud 10. kohale.

Nüüd oli tõusnud kolmandale kohale Tarvo Allmere. See tähendas vaid üht – poodiumi olid hõivanud mehed, kes kõik kuuluvad BP-Ford Abu Dhabi World Rally Teami. Lähim ohustaja oli Karl Kivimaa, kes enne kolme viimast kiiruskatset oli poodiumist 19,7 sekundi kaugusel. 13. kiiruskatsel näitasid Fordid oma ülemvõimu, kui esimesed seitse aega kuulusid sinistele ovaalidele. Kolm kiireimat Fordi tehasemeeskonna sõitjad Kaur, Sepp, Allmere. Tagalt kindlustasid Murakas, Pruul, Kivimaa ning Rääk. Eelviimane kiiruskatse möödus ilma suuremate tragöödiateta, katse võitjaks Sepp.

Rallit jäi lõpetama 10,1 kilomeetri pikkune NewBobs. Katse võitis Tarmo Paavel, kes ennast finišis kirus, et ilusa ralli viimase päeva alguses ära rikkus. Portugali rallit võib aga täielikult pidada Fordi ralliks. Poodiumikohad hõivasid BP-Ford Abu Thabi meeskonna ridadesse kuuluvad mehed. Portugali ralli kiireimaks meheks oli Egon Kaur. See oli talle teine järjestikune etapivõit sel aastal. Teisena lõpetas ralli Marek Sepp (+11,1), kellele see oli samuti teine järjestikune hõbedane lõpetamine. Fordi esimeeskonna ralli muutis täiuslikuks Tarvo Allmere, kes saavutas kolmanda koha. Olgu veel öeldud, et ka viimasele kiiruskatsele jagus pinget, kui nii Allmere kui ka tema lähim konkurent Kivimaa mõlemad eksisid. Ralli lõppedes jäi mehi lahutama kõigest 0,8 sekundit – Allmere napilt kolmas ja Kivimaa neljas. Portugalist noppisid punkte veel Pruul, Saavel, Murakas, Kasesalu, Paavel ning Huntsaar.

S2000 klassis üllatusi ei olnud. Oskar Raudmets jätkas oma fantastilist seeriat. Seni peetud neljast etapist on mees suutnud kõikjalt korjata maksimumpunktid. Siim Nõmme lõpetas ralli teisena (+22,2) ning Taavi Liivo kolmandana (+40,4).

PWRCs jäid sedapuhku peale lätlased.Võit Toms Cagulsile ja teine koht Rinalds Vilumsonsile (+30,5). Eestlaste parimaks oli Ken Torn, lõpetades ralli kolmandana, kaotust võitjale kogunes pisut üle minuti.

JWRCs jäi suuremalt jaolt kõik samaks, mis teisel päeval. Rauno Ollema hoidis kindlat vahet Ander Viiandi ees ja võitis ralli 14,3 sekundilise eduga. Viiandist omakorda 25,8 sekundit jäi maha Revo Taar. Esikolmik oli seega kolmandal päeval vägagi ootuspärane. Neljanda koha võttis aga Andres Riismaa, kellele konkurentsi pakkunud Marek Fjodorov eksis viimase katse lõpukilomeetritel ja langes kuuendaks, temast möödus ka Meelis Saar. Palju ei jäänud puudu, täpsemalt 1,2 sekundit, et ka Raino Friedemann oleks peale viimast katset Fjodorovi edestanud. Jan Torn, üks suurfavoriite, kellel oli võimalus tulla veel punktidele, eksis kolmandal päeval taas ja jäi sellel rallil punktideta. Viimase punktikoha võttis seega Siim Ollema. Punktitabelis on olukord minemas väga põnevaks, Argentiina rallil on oodata tõsist võitlust erinevate gruppide vahel, mida on nüüdseks tekkinud juba paar tükki. Hooaeg on muutunud väga põnevaks ning kahe nädala pärast saab keerata jällegi järgmise lehekülje.
17.04.2009 10:27