Portugalis käimas ülimalt põnev võistlus kõigile punktikohtadele

Teine võistluspäev Portugalis möödus taaskord Fordi meeste eestvedamisel. Egon Kaur võitis kõik viis kiiruskatset. Enne viimast võistluspäeva on edu Marek Sepa ees nüüd 8,3 sekundit. Päeva esimese pooles pakkusid väga põneva elamuse ülejäänud punktikohtadel olevad sõitjad. Päeva esimese katsega möödus kuuendal kohal paiknev Vahur Huntsaar Sander Pruulist. Avakatsel ebaõnnestus aga Riho Rääk, kes langes seitsmendalt kohalt kümnendaks. Teisel kiiruskatsel tõusis Citroen C4’l kihutva Huntsaar veel ühe koha võrra, olles nüüd juba neljandal kohal. Edu kestis aga järgmise kiiruskatseni. Ebaõnnestunud Hualapai Nationiga taandus mees neljandalt kohalt seitsmendaks. Sellest lõikasid kasu aga Allmere, Pruul ning Kivimaa kes kõik tõusid koha võrra kõrgemale, kusjuures Kivimaa koguni kaks kohta – viiendaks.

Eelviimasel katsel tegid mehed väga raju sõitu ning pakkusid hulgaliselt ohtlikke ning vaatemängulisi momente. Huntsaar tõusis taaskord viiendaks ning Kivimaa langes seitsmendaks. Päeva jäi lõpetama Greenhills II, kus kohtade osas enam muutusi ei toimunud. Enne viimast võistluspäeva on liider Kaur ning teisel kohal Sepp (+8,3). Kolmandat kohta hoiab Paavel (+46,1), kellele järgnevad Allmere (+57,2), Huntsaar (+1:12,2), Pruul (+1:14,2), Kivimaa (+1:14,8) ning punktikohale mahub veel ka Saavel (+1:39,4). Viimasel võistluspäeval on oodata kõva lahingut ja kindlasti ei taha ükski mees lihtsalt rahulikult kulgeda ning konkurentidele paremaid kohti kinkida.

S2000 klassis leidis Oskar Raudmets oma tavapärase tempo ning suurendas oma edu ligemale 40 sekundile. Teisel kohal on Siim Nõmme ning kolmas Kristen Priilinn.

PWRC klassis haarasid esimesed kaks kohta endale lätlased Caguls ja Vilumsons. Parima eestlasena on Ken Torn kolmas, jäädes teisel kohal paiknevast Vilumsonist maha 18,3 sekundiga.

JWRC klassis jäi eespool kõik enam-vähem samaks, mis esimese päeva lõppedeski. Rauno Ollema suutis teisel kohal oleva Ander Viiandiga suurendada vahe 13,9 sekundile. Samas on kolmandal kohal olev Revo Taar Anderile natukene lähemale jõudnud, nende vahe on nüüd 12,1 sekundit. Poodiumi kõikidele astmetele läheb kolmandal päeval kindlasti kõvaks andmiseks. Esimesel päeval haruldast juhust näidanud nind täpselt sama aja sõitnud Andres Riismaa ja Marek Fjodorovi vaheline võitlus teisel päeval lõppes Riismaa kuue sekundilise paremusega. Neil tihedalt kannul olnud Raino Friedemann on andnud natuke järgi, viiendale kohale kogunes kaotust 28,4 sekundit. Põnevaks läheb kolmandal päeval kindlasti ka Jan Tornil, kes esimese päeva kaotatud aega iga hinna eest üritab tagasi teha. Punktikohast on mehel puudu vaid mõnikümmend sekundit. Hetkel mahuvad punktidele veel Meelis Saar seitsmendal, ja Siim Rantanen kaheksandal kohal.
15.04.2009 8:51
Vaadatud 961 korda