Portugali ralli avapäev kulges Egon Kauri ning Marek Sepa juhtimisel

Sel nädalal sõidetakse esmakordselt RBRELi ajaloos Portugali rallit. Radasid võib pidada sarnaseks eelmisel hooajal peetud Mehhiko ja Kreeka omadega. On nii laiasid ja kiireid kui ka tehnilisi kiiruskatseid. Ralli koosneb 15 kiiruskatsest, millest viis peeti esimesel võistluspäeval. Enne neljandat etappi on sarja üldliider Marek Sepp 40 punktiga, lähimaks konkurendiks on meeskonnakaaslane Egon Kaur 31 punktiga. Kolmandat kohta hoiab Küprosel ebaõnnestunud Vahur Huntsaar (19 punkti) Citroenil.

Ralli algas Prospect Ridgega, kus mitmed esiotsa sõitjad tegid palju pisivigu. Katse finišis olid meeste kommentaarid lühikesed ja iseloomustasid enda sõitu sõnadega närviline ja rabe. Fordi mehed Marek Sepp ja Egon Kaur jätkasid sealt, kus kaks nädalat tagasi Küprosel pooleli jäid ehk siis avakatselt kaksikvõit taaskord nendele. Peale Forde oli kolmas Vahur Huntsaar oma Citroenil. Teiseks proovikiviks oli Fraizer Wells. Ülikiirelt kulgeva katse parimaks Kaur. Mehe keskmine kiirus katsel ületas 160 km/h piiri. Sepp katsel teine ning avakatsel kiirust ja rütmi otsinud Karl Kivimaa kolmas. SS3 võit taaskord Kaurile, edestades Seppa 0,8 sekundiga. Head aega näitas katsel ka Tarvo Allmere, kui 7,1 kilomeetri peale kogunes kaotust katsevõitjale täpselt üks sekund.

Päeva eelviimasel rajal võtsid BP-Ford Abu Dhabi mehed taaskord oma. Tarmo Paavel võitles katselt välja kolmanda aja, samal ajal kui Allmere sõit oli väga piiripealne, mille tasuks neljas aeg. Päev läbi tabelis tõususi ja langusi teinud Kivimaa lõhkus auto, kuid lõpetas siiski viienda ajaga. Päeva viimaseks jõuprooviks oli kiire Fraizer Wells, kus parimat aega näitas taaskord Kaur, kellele järgnes veel neli Fordi pilooti.

Avapäeva viie kiiruskatsega suutis Kaur välja võidelda kolme sekundilise edu oma meeskonnakaaslase Sepa ees. Seega juba teist rallit järjest pakuvad need kaks meest meile showd täie raha eest. Kaks võistluspäeva on veel ees ning kindlasti näeme vaatemängulist sõitu ja lahingut ralli võidule. Sarnaselt esimesele kahele on käimas tuline võitlus ka muudele kohtadele. Mehed kohtadel 3-10 mahuvad vähem kui 30 sekundi sisse. Selles seltskonnas on hetkel vägesid juhatamas Tarmo Paavel, olles kolmandal positisioonil. Järgnevad Allmere, Pruul, Huntsaar, Rääk ning Kivimaa.

S2000 klassis on liidriks Oskar Raudmets, kuid seda ebatavaliselt väikese eduga. Lähimad jälitajad Haigo Varik ning Kristen Priilinn kaotavad vastvalt 1,6 ja 8,2 sekundiga.

PWRCs hoiab liidrikohta lõunanaaber Toms Caguls. Vahepeal rallit juhtinud Ken Torn langes aga viimase kiiruskatsega teisele kohale (+4,3). Poodiumi kolmandal kohal on samuti lõunanaaber Rinalds Vilumsons.

JWRC klassis tõotab tulla väga põnev lõpplahendus. Suurim favoriit Jan Torn eksis ja on hetkel punktikohalt väljas, kaotades liidrile juba üle kolme minuti. Ralli liider on Rauno Ollema, aga Ander Viiand jääb temast maha vaid 6 sekundiga. Esikoha eest võideldakse kindlasti innukalt, kuna vahe Rauno ja Anderi vahel on vaid kolm punkti. Maha ei saa veel kanda ka üht favoriiti Revo Taari, kes kaotab liidrile 15,2 sekundit. Esikolmik on veel täiesti lahtine. Ka neljanda koha peale käib huvitav võitlus. Peale esimest päeva on Andres Riismaa ja Marek Fjodorov sõitnud täpselt sama aja ning nendest vaid 3 sekundi kaugusel on Raino Friedemann. Kõigil on muidugi veel uksed poodimule avatud. Esikaheksas on peale esimest võistluspäeva veel Reiko Lill ja Meelis Saar.
14.04.2009 7:40
Vaadatud 851 korda