J-WRC telgitagused

Vodafone Rallye de Portugal on kohe-kohe algamas ja hooajast on läbi praktiliselt kolmandik. Mida arvavad hooajast seni ja tulevikus hetkel J-WRC esikolmikus püsivad mehed, kes on teistest juba paraja punktisummaga ees? Nendeks võistlejateks on Jan Torn (32 punkti), Ander Viiand (29 punkti) ja Rauno Ollema (26 punkti). Siin on intervjuu just nende kolmega.


Jan Torn:
Oled hetkel juhtimas J-WRC arvestust kolme punktiga, vaatamata sellele, et esimesel rallil ei õnnestunud katkestamise tõttu punkte tuua. Kuidas hindad oma tempot ja tulemusi senimaani?
"Tulemustega olen rahul. Kuna olen Parex J-WRC tiimi juht loodan peamiselt saada sellel hooajal tiimide arvestuses kõrgeimat kohta poodiumil. Kuna nüüd on igal rallil tulnud väga kogenud sõitjaid juurde ning see raskendab kindlasti üldarvestuses esimese koha hoidmist. Samuti ei tea, kas järgmisel rallil osaleb Alari Jüriöö, keda hindan enda kõige suuremaks konkurendiks. Samuti ei saa maha kanda ka teisi konkurente."

Oled nüüd võitnud kaks rallit järjest väga pika eduga. Kas on oodata sarnast tempot ka järgnevatel rallidel, mis on mõnel teisel kattel või teistsuguse iseloomuga, kui viimased kaks rallit, mis võitsid? Või on see kiirus sõltunud ralli sobivusest ja edaspidi on oodata pingelist võitlust?
"Tegelikult sobib mulle kruus rohkem, kui lumi või asfalt, aga suudan olla kiire ka nendel. Kuid peamiselt loodan seal, et konkurendid eksivad. Kindlasti on oodata järjest kiiremaid sõitjaid, sest kõik ju arenevad. Nüüd kui on meiega liitunud viimased 2 rallit väga kiired sõitjad ja nagu näha on, näitas ka testides Revo Taar vägagi kiireid aegu. Samuti loodan, et Portugali rallist võtab osa Alari."

Kuidas hindad oma vormi Portugali ralliks, mis peaks oma stiili poolest sulle sobima?
"Rallile lähen peale väga vähese trenniga, aga kuna Škoda ei lase vahetada käiguvahetuse pikkust, siis lõppkiirus jääb diamond creek's 170 km/h, aga minu andmete kohaselt lähevad Opelid 189 km/h. Niisiis ei ole lootused eriti suured."

Ander Viiand:
Stabiilse sõiduga asetsed hetkel teisel kohal. Kuidas kommenteerid oma kulgu senimaani?
"Siiamaani on läinud väga hästi, välja arvatud viimane ralli, kus sai vastu puud pandud. Punktid aga siiski tulid, mis on hea. Loodan oma stabiilsust jätkata."

Sinu meeskond on hetkel Parex-i tiimist vaid punkti maas. Kas kavatsete neist mööduda ja tiitli võtta?
"Aga loomulikult! See saab muidugi raske olema, aga kergelt me seda tiitlit käest ei anna!"

Kas edaspidi üritad astuda Jan Tornile kandadele, või keskendud Rauno Ollema selja taga hoidmisele? Millisele kohale soovid hooaja lõpuks platseeruda?
"Teada on, et Jan on kiire. Eks järgmine ralli näitab, kas suudan tema tempos püsida. Hooaja algul oli soov tulla kolmandaks, aga praegu tuleb nii Raunot, kui ka Revot selja taga hoida."

Mida ootad algavast Portugali rallist?
"Ootused on väga head. Neid kindlustavad ka treeningud. Sai muudetud auto seadistust ja sellest on väga palju abi. Selle eest tänud Andres Riismaale!"

Rauno Ollema:
Oled peale kolme rallit oma klassi arvestuses kolmandal kohal. Kuidas oled oma hetkepositsiooniga rahul?
"Positsiooniga olen rahul, aga on näha, et see ei jää nii, kuna Alari Jüriöö ei ole osalenud kahel viimasel rallil ja nüüd võtab kindlasti asja väga tõsiselt."

Mida arvad oma tempost esimesel kolmel rallil?
"Rallidel tuleb ikka väga palju vigu sisse. Harjutan küll palju ,aga tegin järelduse, et seade on vale. Peale Küprost tegin uue seade ja näen, et asjad paranevad . Nüüd nägin veel, et tuli uus ja väga kiire sõitja Revo Taar. Temaga tuleb olla väga ettevaatlik ja ei tohi lasta tal häid punkte võtta."

Milliste ootuste ja lootustega jätkad alles päris algusjärgus olevat hooaega?
"Loodan, et ei tule ühtegi ralli katkestamist ja proovin püsida esikolmikus."

Hooaeg on alles noor, aga põnevust jätkub juba küllaga. Kas Jan Torn suudab oma tempot hoida? Kumb jääb peale, kas Ander või Rauno? Kas kaks intervjuudes enim mainitud sõitjat, Alari Jüriöö ja Revo Taar, kes pole kõiki kolme esimest rallit sõitnud, löövad kaarte veelgi enam segamini? Seda ja palju muudki näeme juba varsti algaval Vodafone Rallye de Portugal-l.
11.04.2009 19:59
Vaadatud 946 korda