Rootsi lumel valitsesid Subarud

Veebruari alguses suundus kogu RBRELi paremik Rootsi, kus peeti hooaja teine etapp – Rootsi ralli. Tegemist on ainsa tõelise lumeralliga. Suurtel kiirustel läbitakse jäised metsateed. Need kiiruskatsed on alati olnud suureks väljakutseks kõigile sõitjatele. Üks meeldejäävamaid intsidente juhtus möödunud aastal, kui liider Marek Sepp katkestas väljasõidu tõttu. See tõestab, et Rootsi lumel tuleb olla 101% keskendunud ning hoiduda vigadest.

Ralli start. Tingimused olid klassikalised – lumi ja ainult lumi. Avakatsele stardib esimesena sarja üldliider Marek Sepp. Katse võidab Sepp 1.46 sekundilise eduga Kauri ees. Esimeste katsetega sõideti juba vahed sisse. Lisaks meeskonnakaaslastele oli tugev konkurent Sepale ka Romet Tsirna, kuid mitte väga kauaks. Avapäeva lõpuks sai selgeks, et Subarud on väga heas hoos. Päeva lõppedes olid esimeste seas kõik kolm Subaru meeskonna sõitjat. Vapralt hakkas aga vastu Škodal sõitev Paavel. Ralli algus oli normaalne ka Fordile, kuid ralli kulgedes läks olukord üha halvemaks. Teisel päeval haarasid Subarud endale korra ka kolmik-juhtimise, kuid paraku katkestas päeva viimasel katsel Subarul kihutav Egon Kaur. Kolmandal päeval oli ralli liidri Marek Sepa edu juba piisav ning ta võis lubada endale natukene rahulikumat sõitu. Tihe võitlus käis aga teisele kohale. Paaveli edu Süldi ees oli vaid 0.31 sekundit. Süld tegi viimasel päeval head ajad ning edestas ralli lõppedes Paavelit vaid mõne sekundiga. N-rühma arvestuses nägi esikolmik välja järgmine: Ott Kangro, Marek Kuusk, Lauri Vasar. Juunioride arvestuses võitis Jaanis Sulg, talle järgnes Rait Vakrõõm ning poodiumi viimase astme hõivas Andres Riismaa.

Marek Sepp: „Poolteist päeva oli pingeline heitlus esikoha pärast. Ise sõitsin kiiresti, kuid kaks konkurenti püsisid sellele vaatamata kannul. Teisel päeval tegid mõlemad suure eksimuse ning pidid katkestama…noh, tegelikult küll jätkasid superrallis aga minule andis see võimaluse kergemalt hingata. Kolmas päev oli lihtsalt vormistamine, kindla peale riskivaba sõit. Oma esitusega olen väga rahul ning meeskonna edu rõõmustab samuti.”

Järgmine etapp sõidetakse 20-22 veebruaril Mehhikos, kus sõitjaid ootavad ees kruusateed.

08.02.2006 22:08
Vaadatud 799 korda