Egon Kaur võitis Küprose ralli

Kolmas päev kulges rahulikumalt, kui seda olid kaks varasemat võistluspäeva. Marek Sepp hoidis Egon Kauri küll tugeva surve all, kuid mees ei vääratanud kordagi.

Kaur alustas viimast võistluspäeva võidukalt, olles katsel kiireim mees, meeskonnakaaslane Sepp jäi alla 1,9 sekundiga. Järgmisel, ülikiirel Fraizer Wellsi nimelisel kiiruskatsel oli taaskord parimaks Kaur, kusjuures võitja keskmine kiirus sellel katsel oli peaaegu 160 km/h. Eelviimane katsumus East-West. BP-Ford Abu Dhabi Rally Team’i ridadesse kuuluvad mehed jätkasid samas vaimus – Kaur ees, Sepp mõni sajandik tagapool. Rallit jäi lõpetama lühike, kuid kiire Fraizer Wells II. Sepp oli kiiruses tublisti järele andnud ning tempo muutusega kaasnes ka rajalt väljasõit. Hüppest maandudes läks auto natukene risti ning tulemus oli käes – ekskursioon Küprose maastikuga. Pärast väikest ekslemist pääses Sepp rajale tagasi ning sõit võis jätkuda.

Pärast ülipingelist lahingut saavutas Küprose rallil esimese koha seega Egon Kaur. Ralli esimestest kilomeetritest alates kuni viimase kiiruskatseni pidasid meeskonnakaaslased Kaur ning Sepp maha tõsise lahingu. Kaur edestas ralli lõppedes Seppa 20,7 sekundiga, ent olgu öeldud, et veel enne viimast kiiruskatset lahutas mehi vaid 9,2 sekundit. Peale Kauri ning Sepa mahtus poodiumile ka Citroeni piloot Tarmo Paavel. Lisaks kogusid Küproselt punkte veel ka Rääk, Pruul, Saavel, Süld ning Kasesalu.

S2000 klassi ülekaalukas võitja oli Oskar Raudmets. Edu lähima konkurendi Taavi Liivo ees 4:15,3. Kolmanda lõpetanud Kristo Prants jäi võitjast maha juba enam kui viie minutiga.

PWRC võistlusklassis tegid seekord eestlased puhta töö. Esikoha punktid napsas endale Gustav Kull Mitsubishi Lanceril. Ken Torn jäi maha 24,2 sekundiga ning eestlaste kolmikvõidu kindlustas Marko Kroonmäe.

JWRC klassis suuri muudatusi kolmandal päeval ei toimunud, vaid võitlus teisele kohale sai põneva lõpu. Jan Torn võttis oma järjekordse võidu, edestades seekord konkurente rohkem kui kahe minutiga. Rauno Ollema ja Marek Fjodorovi võitlus teise koha pärast lõppes Ollema 5,2 sekundilise võiduga. Ka neljanda koha omanikul Siim Rantanenil ei jäänud poodiumist palju puudu. Täpsemalt 1,9 sekundit. Edasi muutusid vahed juba üpriski suureks. Esikaheksasse mahtusid veel Meelis Saar, Ander Viiand, Andres Riismaa ja Raino Friedemann. Kas Portugalis suudab keegi Jan Torni oma kohalt lüüa? Tahtjaid on kindlasti palju ja kaks nädalat on aega valmistuda. JWRC reportaa˛id jätkuvad juba vähem kui kahe nädala pärast service alal, kus kõikide konkurentide ootused/lootused.
02.04.2009 12:10