Egon Kaur vs Marek Sepp

Kui esimesel võistluspäeval peeti kolm kiiruskatset asfaltil, siis teine võistluspäev oli sootuks teistsugune. Sõitjaid ootas ees kaheksa kruusakatset. Terve päeva sõitsid Kaur ja Sepp välja aegasid, mis mahtusid sekundi või isegi sajandike sisse. Mehed pakkusid vaatamiseks ülimalt põnevat ning pingelist lahigut.

Päeva esimesel katsel võit Sepale, edu Kauri ees 0,56 sekundit. Järgnes Prospect Ridge ja võit taaskord Sepale, sedapuhku vaid 0,22 sekundilise paremusega Kauri ees. Järgnes keerukas Mineshaft, kus katsevõitjaks Egon Kaur. Sepp jäi alla 0,78 sekundiga, kusjuures nende vahele mahtus veel ka Citroeni ohjav Tarmo Paavel. Peale kolme läbitud kiiruskatset ootas sõitjaid ees poole tunnine hooldus, kus nii sõitjad kui ka lahinguväljalt tulnud autod said hetkeks hinge tõmmata. Kaur hoidis liidripositsiooni kõigest 5,8 sekundilise paremusega Sepa ees. Löögiläheduses olid veel ka Kivimaa ning Paavel, kes jäid liidrist maha vastavalt 15,3 ning 26,2 sekundiga.

Võistlus jätkus seitsmenda kiiruskatsega, kus taaskord nobedaimaks meheks Egon Kaur. Edu lähima rivaali Sepa ees oli sedapuhku harjumatult suur - 1,7 sekundit. Sama katse sai aga saatuslikuks Kivimaale, kes jõudis katse finišisse katkise auto ning suure kaotusega. Samal ajal kui Kaur ning Sepp võitlesid veri ninast väljas liidrikohale, napsas kaheksanda kiiruskatse võidu endale hoopis Paavel. Siis oli taaskord aeg autod servisesse tuua ning hetkeks hinge tõmmata. Kauri edu Sepa ees oli kasvanud 9,6 sekundile. Paavel oli kolmas, jäädes liidritest poole minutiga maha. Uskumatut sõitu näitas aga S2000 klassis osalev Oskar Raudmets, kes oli absoluutarvestuses tõusnud koguni neljandale kohale, jättes enda seljataha mitmed nimekad WRC mehed.

Sõitjaid ootas ees veel kolm kiiruskatset. Greenhills II läbitud ja Kaur suurendas edu meeskonnakaaslase ees taaskord 0,7 sekundi võrra. Fantastilist sõitu jätkas ka S2000 autol sõitev Raudmets, kes saavutas katsel suurte WRCde vahel koguni kolmanda aja. Eelviimaseks kiiruskatseks oli märksa laiem ja lihtsam katse, kui seda olid päeva varasemad rajad. Diamond Creek’l edestas Egon Kaur sümboolse 0,06 sekundiga Marek Seppa. Päeva jäi lõpetama 10 kilomeetri pikkune NewBobs II. Pärast pikka päeva ja sajandik-sajandikus sõitmist saavutas Sepp viimasel katsel mäekõrguse edu Kauri ees, koguni 4,4 sekundit.

Enne viimast võistluspäeva juhib rallit Egon Kaur. Edu teise Fordi sõitja Marek Sepa ees on 5,9 sekundit. Kolmandal kohal on Tarmo Paavel (+39,3). Ülejäänud sõitjad jäävad liidritest maha juba rohkem kui kahe minutiga. Võistlust jätkavad veel Rääk, Pruul, Saavel, Süld, Allmere, Viirok, Huntsaar.

S2000 klassis teeb võimast sõitu Raudmets. Edu lähimate konkurentide Taavi Liivo ja Kristjan Priilinna ees on üle kolme minuti.

PWRCs hoiab liidrohajsid enda käes Gustav Kull. Järgnevad Ken Torn (+36,3) ning Marko Kroonmäe (+1:20,4).

JWRC klassis jagub põnevust küllaga. Esikoha on endale broneerinud Jan Torn, juhtides juba 1:47,2-ga. Samas tõotab aga teise koha peale tulla äge võitlus suhteliselt lühikesel kolmandal päeval. Siim Rantanen edestab Rauno Ollemad vaid 1,7 sekundiga. Ka neljas koht, Marek Fjodorov, on veel täiesti poodiumikonkurentsis, olles Raunost kuue sekundi kaugusel. See kolmik on kindlasti kõige põnevam vastasseis kolmandal päeval JWRCs.
01.04.2009 8:28
Vaadatud 953 korda