Küprose ralli avapäeva järel on liider Egon Kaur

Kätte on jõudnud hooaja kolmas etapp Küprose ralli. Esimesel võistluspäeval oli kavas kolm kiiruskatset. Võistljejatel tuli läbida katsed kruusarehvidega, kuid kõvakattega pinnasel.

Esimeseks katsumuseks oli 11,1 kilomeetri pikkune Joux Plane II. Esimesest vaheajapunktist alates oli kiireimaks meheks rajal Egon Kaur oma Ford Focusel. Järgnesid samuti Ford Focusega sõitvad Marek Sepp (+2,4) ning Karl Kivimaa (+2,8). Peale 30 minutlist hooldusala ootas sõitjaid ees järjekordne katsumus – tehniline Bisanne kiiruskatse. Seal näitas kiireimat aega omakorda Kivimaa, edestades Kauri 1,3 sekundiga. Kolmanda tulemusega lõpetas katse Roland Murakas. Bisanne sai aga saatuslikuks asfaldispetsialist Vahur Huntsaarele, kelle Citoren C4 sõna otseses mõttes veeres üle finišijoone. Lühikest kuid mitte kerget võistluspäeva jäi lõpetama Cote D’Arbroz II, kus katsekilomeetreid 4,3. Sedapuhku oli kiireimaks mehes Citroeni ridadesse kuuluv Tarmo Paavel. Vaid väikeste kaotustega järgnesid Kivimaa, Murakas, Sepp ning Kaur.

Esimese päeva lõppedes on liidrikohal Egon Kaur. Väga tihedalt on kannul Kivimaa (+2,0), Sepp (+5,8) ning Paavel (+6.8). Kindlasti tahab oma sõna sekka öelda veel ka Roland Murakas, kes jääb Kaurist maha 11,7 sekundiga. Sõitjaid ootab nüüd ees kaks pikka võistluspäeva Küprose kruusateedel.

S2000 klassis suutis kolme kiiruskatsega küllalt veenva edu välja sõita Oskar Raudmets. Lähimad konkurendid Kristjan Priilinn ning Marek Viirok jäävad alla vastavalt 18,8 ning 23,7 sekundiga.

PWRCs oli päeva kiireim mees Gustav Kull. Teisel kohal on Marko Kroonmäe (+25,0) ning kolmas on Leedut esindav Sisi Saulute (+36,7).

Küprose ralli suhteliselt lühikene avapäev on möödas ka JWRCs. Esiveoliste autodega polnud seda kindlasti lihtne läbida. Eelmise etapi kindel võitja Jan Torn jätkas sealt samast, kus ta Norras pooleli jäi, esimeselt kohalt. Oma esimest rallit JWRCs võistlev Marek Fjodorov suutis end sõita teisele kohale, kaotades Tornile tühise 6,8 sekundiga. Omakorda 1,3 sekundiga kaotab Marekule Ander Viiand, kes jätkab oma stabiilse sõidustiiliga. Neljas, kaotades liidrile 14,7 sekundit, on Raino Friedemann. Vahed pole suured ja ralli alles algstaadiumis, seega on võimalusi veel kõigil sõitjatel. Esikaheksasse mahuvad peale kolme katset veel Siim Rantanen, Martin Laal, Meelis Saar ja Andres Riismaa.
31.03.2009 8:16