Norra rallil võidutses Marek Sepp

Norra ralli viimasele võistluspäevale läks liidrina vastu Sepp, edu Egon Kauri ees üle kahekümne sekundi. Tihedam võitlus näis aga algavata kolmandale kohale Rauno Saaveli ja Karl Kivimaa vahel. Päeva avakatse võitis Sepp ning järgnesid Kivimaa ja Kaur. Karl Kivimaa poolt väga hea start viimasele päevale, kui ta edestas kiiruskatsel Saavelit rohkem kui kuue sekundiga. SS12 Autiovaara sai mitmetele sõitjatele saatuslikuks. Kaur tegi spinni kahes kohas ning eksis ka Kivimaa. Saavelile aga katselt kolmas aeg ning edu Kivimaa ees suurenes kaheksale sekundile. Järgmisel kiiruskatsel olid taas jõuvahekorrad muutunud ning Kivimaa edestas omakorda Saavelit.

Enne kahte viimast kiiruskatset oli Saavel kolmandal kohal ning temast kolme sekundi kaugusel Kivimaa. Eelviimasel Autiovaara II’l näitas Kivimaa taaskord head sõitu ning möödus kokkuvõttes ka Saavelist. Kivimaa edu enne viimast katset oli kaks sekundit. Rallit jäi lõpetama Kaihuavaara II. Viimasel kiiruskatsel Rauno Saavel küll edestas Kivimaad, kuid mitte piisavalt, et tõusta kolmandale kohale. Pingelises võitluses kolmandale kohale jäi lõpuks peale Karl Kivimaa. Pärast kõiki neid läbitud kilomeetreid edestas Kivimaa Saavelit lõpuks vaid 0,39 sekundiga.

Marek Sepp hoidis gaasipedaali all ralli finišini. Nii kiiruskatse kui ka ralli võit läksid valitseva meistri nimele. Teisena lõpetas ralli Egon Kaur, kes pakkus ralli esimeses pooles ülimalt tihedat konkurentsi Sepale. Ralli lõppedes jäi vahe võitjaga poolt minutit. Poodiumi kolmandale astemel tõusis Kivimaa ning vaid napi 0,39 sekundiga jäi poodiumilt välja Saavel. Punktikohtadel lõpetasid ralli veel Paavel, Allmere, Süld, Huntsaar, Pruul ning Kasesalu.

Marek Sepp: „Ralliga peab väga rahule jääma, see on ka üks suurimatest lemmikutest hooaja jooksul. Suuremad sõiduvead jäid tegemata ja tempot sai ka veel viimase päeva kahel esimesel rajal üleval hoitud igaks juhuks. Korra sai ka tempo alla lastud, kuid siis olid ka kohe vead sees. Igatahes õnnitlused Egonile teise koha puhul ja meeskonnale kaksikvõidu puhul.”

S2000 klassis püsis seis lõpuni muutumatu. Kindel võit Oskar Raudmetsale, teisel kohal lõpetas Siim Nõmme ning kolmas oli Kristo Prants.

PWRCs oli olukord täpselt sama. Lõppjärejstus täpselt selline nagu ka teise päeva lõppedes. Võit Martins Koksile, teine koht Mareks Andrejevsile ning parima eestlasena oli lõpus Ken Torn, kes lõpetas ralli poodiumi kolmandal astmel.

JWRC klassis loksus kolmandal päeval kõik ilusti paika. Rallivõidu noppis oodatult Jan Torn, teisele kohale tuli Ander Viiand, kaotust liidrile kogunes 1:41,9. Võitluses kolmandale kohale jäi siiski peale Reiko Lill, Rauno Ollema tõrjuti poodiumi viimaselt astmelt 7,9 sekundiga. Viienda koha heitlus Andres Riismaa ja Raino Friedemanni vahel võitis Raino16 sekundiga. Esikümnesse mahtusid veel Karl Raudsepp, Martin Laal, Siim Ollema ja Kalev Peil.

Jan Torn: „Ralli kulges ilma suuremate apsudeta, olid vaid mõned ärevad hetked. Esimene päev pingutasin, et liidriohjad enda kätte saada. Seda ka suutsin. Kolmanda päeva viimased katsed olid väga libedad ja tekkisid ohtlikud momendid, aga kõik läks hästi. Oli väga kahju, et Alari Jüriöö ei osalenud sellel rallil. Loodan olla kiire ka Küprose rallil.”
Ander Viiand: „Alustaks siis meenutust Norra ralli testist, mille lõpetasin neljanda kohaga. See oli minu jaoks vägagi OK. Rallile minnes mõtlesin,et kui esimese viie sekka tulen, siis olen rahul. Esimese päeva lõppedes olin üllatunud end kolmandalt kohalt leides. Vahed jäid väikesed ja oli võimalus isegi esikohta püüda. Teisel päeval lisas Jan tempot, mille tõttu ta püüdmatuks jäi. Teiste vead lubasid mul tempot tiba maha võtta ja rahulikumalt sõita. Kolmandal päeval vältisin vigu ja hoidsin oma tempot. Samas vaatasin kogu aeg selja taha, sest seal käis kõva andmine Reiko ja Rauno vahel. Kokkuvõtteks olen väga rahul oma teise kohaga.”
Reiko Lill: „Esimene päev kulges suhteliselt hästi. Ühtegi suurt viga sisse ei tulnud. Teine päev oli aga esimese päeva vastand. Mustaselka II läbimisel suutsin auto katusele keerata ja pidin kasutama publiku abi. Päeva lõpuks olin üllatunud, kui Rauno Ollema edestas mind vaid kolme sekundiga. Oli lootust veel võidelda kolmanda koha peale. Kolmandal päeval oli kaks eksimust, ühel neist käis auto mitu korda üle katuse, kuid õnneks maandus ratastel. Vahe jäi lõpuks Raunoga kaheksa sekundit minu kasuks. Olen kolmanda kohaga väga rahul.”

Kohtumiseni 30. märtsil Küprose rallil.
19.03.2009 7:29
Vaadatud 1108 korda