Marek Sepp suurendas edu Egon Kauri ees

Norra rallil on möödunud kaks võistluspäeva ning läbitud kümme kiiruskatset. Eilsetel radadel oli heas hoos Marek Sepp, kes suurendas vahe konkurentide ees turvalisemaks. Päeva esimesel kiiruskatsel seljatas Sepp on lähima konkurendi enam kui 10 sekundiga. Esimese päeva sekund-sekundis sõitmisega võrreldes edestas Sepp sellel kiiruskatsel Egon Kauri terve kalendriga. Ka järgnev kiiruskatse kuulus Sepale, edestades teisel kohal lõpetanud Riho Rääki 8,9 sekundiga. Egon Kaur oli sunnitud sõitma mitu kiiruskatset katkise autoga, mistõttu oli kaotust Sepale kogunenud juba 26,5 sekundit. Seis püsis muutumatu ka järgneval katsel, kus taaskord kiireimaks meheks Fordil kihutav Sepp. Kui võitlus ralli võidule oli pisut maha jahtunud, siis kohtadele 3. – 6. oli käimas tõsine võitlus. Saavel, Kivimaa, Paavel ning Allmere sõitsid võrdväärseid aegu välja ning vahetasid päeva jooksul mitu korda oma kohti.

Teise võistluspäeva eelviimasel kiiruskatsel oli auto terveks ning hoo ülesse saanud ka Egon Kaur. Katse võit ning 3,6 sekundit Sepalt tagasi võidetud. Päeva jäi lõpetama pikk Sikakama II katse, täpselt nagu ka ralli avapäeval. Kiireimat aega näitas taaskord Kaur. Sepp finišeerus teise ajaga, jäädes Kaurile alla 6,6 sekundit. Enne viimast viite kiiruskatset on liider Sepp, edu teise Fordi sõitja Kauri ees 20,5 sekundit. Kolmandale kohale tõusis Rauno Saavel, kelle positsiooni ihkab kindlasti Kivimaa. Ohustada võivad veel ka Allmere ning Paavel.

S2000 klassis püsis seis muutumatu. Oskar Raudmets on teinud seni väga kiiret ja stabiilset sõitu, mis on taganud talle ka liidrikoha. Siim Nõmme jääb alla 26,8 sekundiga ning Kristo Prants juba üle minuti.

PWRCs sai seis pisut selgemaks. Liidriks tõusis Martins Koks. Teisel kohal on Mareks Andrejevs (+5,6) ning kolmas Ken Torn (+18,6).

JWRC klassis on teisel päeval toimunud vaid üks suur muutus. Rauno Ollema päev ebaõnnestus ja andis teise koha Ander Viiandile, kes jäi selle koha peale kindlalt püsima. Raunol pole aga oht veel möödas, kõigest 3,4 sekundi kaugusel on Reiko Lill. Kolmanda koha peale tõotab tulla tõsine võitlus. Võitlus viienda koha peale lõppes täna põhimõtteliselt samas kohas kus eile, vaid selle vahega, et täna edestas üliväikese vahega Andres Riismaa Raino Friedemanni, eile oli see vastupidi. Kolmandale päevale minnakse vastu vaid 0,28 sekundilise vahega. Ralli liider Jan Torn on oma tempot veelgi tõstnud ja juhib nüüdseks juba rohkem kui minutiga. Homne päev tõotab tulla põnev just poodiumi viimasele kohale ning viienda koha peale.
18.03.2009 7:16
Vaadatud 964 korda