Norra rallil Fordid hoos

Eile tehti algust hooaja teise etapiga. Sõitjaid ootab sedapuhku ees 15 kiiruskatset Norra kiiretel ja lumistel metsateedel. Norra ralli pole varasematel aastatel RBREL kalendrisse küll kuulunud, kuid sealsed teeolud on võrreldavad mõne varasema Soome ralliga. Lumevallid võivad aidata kiirusele tohutult kaasa, kui osata õigel ajal ja õiges kohas tuge otsida. Samas võivad hanged olla halastamatud, röövides väikese vea korral väärtuslikke sekundeid või halvemal juhul auto sootuks lõhkuda.

Rallit alustati Autiovaara kiiruskatsega, kus näitasid head minekut Fordi sõitjad. Esikaheksasse oli trüginud koguni kuus Fordi pilooti. Kiireimaks meheks rajal oli Marek Sepp, kes vaatamata auto välja suretamisele edestas lumespetsialist Egon Kauri, kelle sõit avakatsel oli samuti ebakindel. Järgmiseks tuli läbida Kaihuavaara II, kus taaskord katsevõitjaks Sepp. Kohad esiotsas püsisid täiesti muutumatud. Täpselt samas järjestuses nagu lõpetati avakatse, nii jõuti ka teise kiiruskatse finišisse. Sepale järgnesid Kaur, Kivimaa, Saavel.

Peale 30-minutlist hooldust võis sõit uuesti jätkuda. Päeva kolmanda kiiruskatse võitis Egon Kaur, kes vähendas vahe liidriga 1,5 sekundile. Endiselt püsis löögiläheduses ka Kivimaa, kes oli peale kolme läbitud kiiruskatset liidritest vaid 5,9 sekundi kaugusel. Päeva eelviimaseks katsumuseks oli Kaihuavaara, kus võimutses taaskord Sepp. Vahe Kauriga suurenes 1,2 sekundi võrra. Samal katsel ebaõnnestus seni väga head minekut näidanud Kivimaa, kes tegi tutvust Norra lumevallidega, mis röövisid mehelt 10 väärtuslikku sekundit. Kolmanda tulemusega jõudis katse finišisse rallit tagasihoidlikult alustanud Paavel.

Päeva jäi lõpetama 10,2 kilomeetri pikkune Sikakama II. Sellelt kiiruskatselt sai kirja parima tulemuse Egon Kaur, edestades ralli liidrit Seppa 1,4 sekundiga. Peale 34,6 kilomeetrit läbitud kiiruskatseid lahutab mehi vaid 1,3 sekundit. Terve päeva näitasid ühtlaselt head tempot ka Karl Kivimaa (+19,1), Rauno Saavel (+30,3) ning Tarvo Allmere (+34,4).

S2000 võistlusklassi demonstreeris oma ülemvõimu Oskar Raudmets, võites kõik kavas olnud kiiruskatsed. Järgnevad Siim Nõmme ning Kristo Prants.

PWRCs on käimas väga vihane võitlus. Avapäeva järel on liidrikohal lätlane Rinalds Vilumsons. Meie meestest oli kiireim Ken Torn, kes jääb Vilumsonsile alla kõigest 2,5 sekundiga. Tornile endale on omakorda kuklasse hingamas terve lätlaste armee – Koks, Andrejevs, Caguls, Melgails. Esimesed viis meest mahuvad 9,2 sekundi sisse.

JWRC klassis on otsad peale esimest päeva veel vägagi lahtised. Stabiilselt esiotsas sõitnud Jan Torn juhib 18,4 sekundilise eduga Rauno Ollema ees, kellele on aga kuklasse hingamas Ander Viiand, olles vaid 0,21 sekundi kaugusel. Esikolmik on veel täiesti lahtine. Neljandana tõi esimesel päeval auto finišisse Reiko Lill, kellel kogunes kaotust Jan Tornile 32,2 sekundit. Hetkel on kõik ülejäänud kõrged kohad platseerunud piisavate vahedega omale kohale. Võitlus käib veel vaid viienda koha peale, mida ihkavad endale Raino Friedemann ja Andres Riismaa. Nende vahe on vaid 2,6 sekundit. Teisel päeval on katsed pikemad ja oodata on põnevat madistamist nii poodiumikohtadele, punktidele ja unustada ei saa ka meeskondade vahelist võitlust.
17.03.2009 10:54
Vaadatud 958 korda