Norra ralli eelHooaja teise ralli eel ollakse ootusärevuses kui hakkatakse möötma kiiruskatseid lumistel ja keerulistel teedel Norras. Hooaja esimese ralli võitis Vahur Huntsaar Marek Sepa ning Tarvo Allmere ees. Ralli eel aga räägitakse ainult kahest nimest kui küsitakse ralli võitja kohta ning ka suurimad ralli eksperdid on ühel nõul, et sellel rallil hakkavad kõrgeima koha eest madistama Marek Sepp ja Egon Kaur.

Kaur, kes on ka varem lumel võidutsenud just WRC klassis, tegi enda kohta kohutava alguse hooajale. Hooaja esimeselt rallilt on tal kirjas 8s koht ning 3 punkti. Kehva tulemuse tingis esimesel päeval kogetud ebaõnnel ning viimastel päevadel ei olnd enam lihtsalt kusagile kiiret ega kedagi kinni püüda. Sepp aga see vastu suutis võtta enda sõnul eelmiselt rallil Iirimaal maksimumi ning lõpetada asfalti spetsialist Huntsaare järel.

Poodiumi viimasele kohale on aga olemas väga tihe konkurents. Allmere, Karl Kivimaa, Tarmo Paavel, Huntsaar ja miks ka mitte Alari Jüriöö. Allmere lõpetas eelmisel hooajal lume ralli teisena ning oli selle ralli üllataja. Hooaega alustanud Allmere on ka kindlasti võimeline tegemaks elu tuliseks igal ühel kes sooviks pääseda poodiumile, kuid kas tal jätkub õnne ja närvi mis on tal eelnevatel hooaegadel nii mitmeid kordi alt vedanud, seda näitab ainult ralli käik. Kivimaa alustas oma hooaega hiilgavalt, tulles otse nõrgemast masina klassist näitas ta järjekindlust ja kiirust mis võinuks ta viia ka Iirimaal juba poodiumile, kuid kogemustest jäi natukene vajaka ning otsustavatel hetketel jalg värises natukene. Mainimst tasub ka, et Kivimaa on eelmise hooaja lume ralli võitja P-WRC klassis. Paavel on alati poodiumi kandidaat igal pinnasel, seda tõestab tema viimase kahe hooaja edu, üks meistritiitel ning ka hõbe, kokku on meie liigas kõigest kolm meistrit ning tema on üks neist, see ütleb juba kõik. Sellegi poolest ebaõnnestus tal totaalselt esimene ralli kui ta saavutas kõigest 9nda koha ning 2 punkti. Huntsaar võib heal päeval teha imelisi katse aegu igal pinnasel, kuid viimasel on need head päevad taandunud aiult asfalt katsetele. Jüriöö oli eelmisel hooajal Soome rallil kolmas, jutud liiguvad, et ka sel hooajal on ta startimas taas WRC klassis kuigi esimese ralli tegi kaasa J-WRC klassis ning seda vägagi edukalt.

Mainimist väärivad veel mitmed sõitjad, kes enda hea sõidu ja teiste ebaõnne korral võivad saavutada väga head kohad. Riho Rääk, Sander Pruul ja Roland Murakas. Ka neil sõitjatel tasub silma peal hoida.

Edu kõigile Norra ralliks ning meenutaks siin kohal kõigile pilootidele, et punkte on võimalik teenida ainult siis kui te lõpuni jõuate. Tegemist on raske ralliga, seega parem 1 punkt tabelis kui auto kraavis :)Tarvo Allmere

12.03.2009 18:16
Vaadatud 952 korda