Iiri ralli telgitagused


Uue hooaja tort on ostetud, pakendki ära võetud, järgmiseks sammuks on nuga sisse lüüa ja koostist vaadata. Seda teeme ka meie. Pärast Iirimaa rallit pole vihmapiiskade langemine taandunud, hoopiski on asi ilmakraadides. Järgmine etapp peetakse jäistel ja lumistel Norra teedel, aga enne veel käisid RBRELi reporterid hooldusalas küsitlemas sõitjate plaane ning mõtteid pärast Iirimaa etappi.
Alari Jüriöö: 2008. hooajal J-WRC klassis võitnud Alari ja samas klassist ka Iirimaalt võidu võtnud Jüriöö oli emotsionaalne.

„Liigaga olen väga rahul. See on üks maailma stabiilsemaid kuna järgmine aasta peaks liiga tähistama 5-aasta juubelit.

Kuna Norra etapil plaanin teha masinavahetust siis head kohta lootma ei hakka.
Aastaid olen juba ootanud parimat tulemust Inglismaalt, aga seda ei saa võrrelda J-WRC masinaga asfaldil – puhas nauding!
WRC võib üllatada Karl Kivimaa, temale hoian ka pöialt. P-WRC hoian pöialt endisele meeskonna kaaslasele Jaanis Sulg'ile. S2000 hoian pöialt endisele konkurendile Kristjan Priilinna'le. J-WRC's on Jan Torn väga kiire.“

Vahur Huntsaar: Üks kogenenumaid piloote on kahel hooaajal kolmandaks tulnud ja avaetapi võitnud Huntsaar. Intervjuud andes olid tähistamisest vist kraadid veel sees kuna mehel paistis jutt palju olevat.

„Arvestades, et ma siin liigas üks vanematest tegijatest, siis loomulikult olen liigaga rahul. Eriti meedib see, et muudatusi küll tehakse, kuid need on alati läbimõeldud ning konservatiivsed. Korraldajate poolseid äpardusi pole ma veel märganud.
Lumi mulle ei sobi, ja ei plaani ka midagi selles osas ette võtta. Hea kui treeningralligi jagu trenni saab. Kui saan 2-3 punkti olen juba rahul.

Hooaja eesmärke püsitatanud pole, TOP3 oleks ülimalt meeldiv, aga reaalselt vaadates minu jaoks suhteliselt võimatu, aga eelmise hooajaga ei tahaks ka langeda, seega võib TOP5 olla juba hea.

Lühidalt – armastan asfalti, vihkan lund. Asfaldil 3 võitu, lumel..., mis see järgmine küsimus oligi?
Võitja? Ilmselt ikkagi Marek. Lähimaks konkurendiks pean talle sel hooajal Egonit ja Tarmot, kes on stabiilsed igal pinnasel. Tugevad on ka Tarvo ning debütant Karl. Kindlasti on just tema aasta parim "uustulnuk". Posiitvselt üllatas Sander, aga ei tasuks ka alahinnata Rolandit, Margust, Sveni ja Raunot. Viimastelt võib oodata sähvastusi paarilt rallilt kindlasti.“
Oskar Raudmets: 2008. II hooaja S2000 pronksmedali omanik kavatseb see aasta tulemuse üle kullata.

„RBREL on reeglite, korralduse ja võisltusformaadi poolelt väga profesionaalne liiga ning olen sellega rahul.

Norra rallil loodan esikolmikusse pääseda, sest lumel ennast kindlalt ei tunne ja konkurents on tihe. Hooaja peaeesmärgiks on S2000 meistriks tulla. Aluse edule proovin panna kruusaetappidel, sest need meeldivad kõige rohkem, ootan pikisilmi Küprose rallit.
Konkurente tiitlile on mitmeid - Marek Viirok, Siim Nõmme, Kristjan ja Kristen Priilinn. Esimese etapi põhjal on nad kõik head sõitjad ja võimelised võitma ent üllatusvõimelisi piloote on kindlasti veel.“


Karl Kivimaa: Mulluse hooaja P-WRC võitja suutis Irimaal ka 3 katsevõitu näpata.

„Liigale on uut õli vahele määritud ja veereb kenasti. Norrast ootan samuti häid punkte ja hooaja eesmärgiks on TOP7.
Kõik rajad va. USA on omapoolest meelepärased.
Peapretentente on vist sama igav mainida kui igapäev kuulda sõna "majandussurutis"
Üllatusi ootan uutelt poistelt - Pruul,Saavel,Kull,Vakrööm.“


Rait Vakrõõm: J-WRC klassis ühe võidu saavutanud Rait oli intervjuud andes emotsionaalne ja rõõmsameelne.

„Liigaga olen ülirahul. Liigaga liitusin 2005. aastal ja nagu näha olen ikka siin.
Tulevalt etapilt loodan teenida esimese punkti ja hooaja eesmärgiks on, et tulla kõik etapid finišhisse ilma superrallita .Kruus on ikka kõige südamelähedasem nagu meil kõigil ja ootan kannatamatult Wales’i etappi, sest sealsed rajad on mul kõige paremini mällu jäänud. Suur üllataja võib hooaja kokkuvõttes olla Karl Kivimaa. Ilmselt esikoha eest võitlemiseks läheb Sepal,Vahuril,Tarmo Paaveli ja Tarvo vahel.“


Marek Sepp: Viimsed 5 lumerallit võitnud, samapalju meistritiitleid kogunud ning rahvusvaheliseltki tuntud Sepp on suursoosik ka sel hooajal.

„Olen liigaga väga rahul, juba 4 aastat selle meeldiva kollektiivi aktiivne liige olnud. Meeldiv, et pärast Indrekut leidus Jaanis, kes suure koorma oma õlule võttis. Soovin talle edu ja püsivust selles vastutusrikkas ametis.
Norra etapilt ootan mõnusaid looklevaid lumiseid radu. Üritan natuke rohkem gaasi vajutada, kui Iirimaal, et esikoha eest võidelda, kuna lumi on üks absoluutsetest lemmikutest. Egon on eeldatavalt ehk tsipa kiirem lumel, aga tiimile tähendab see ainult head.

Kogu hooaja eesmärk on endiselt nii noortele poistele kui ka vanadele kaladele konkurentsi pakkuda, kõrgete kohtade eest võidelda ja võimalikult vähe lollusi rajal teha. Ega see edu kergelt tule nagu mõni võib arvata, ikka kõvasti vaeva tuleb selleks näha. Meeskondlik tiitel on kindlasti üks põhieesmärke.
Favoriite on kolm - Egon Kaur, Tarmo Paavel, Karl Kivimaa.
Võib-olla mõnele oleks see üllatus, kui Karl Kivimaa varsti etappe võitma hakkab, aga mulle mitte. Iirimaa katsevõitude põhjal on tegemist väga tugeva konkurendiga tulevastel rallidel.“


Kuldar Tamm: S2000 klassis ühe poodiumikohagi teeninud liiga kõige eakam härra on näidanud, et vanus ei mõjuta kuidagi kiirust.

„On väga tore, et Eesti Liiga jätkab RBRi vuramist - tavapäraselt suurearvuline alustajaskond algusetappidel, pinget jagub vanadele peerudele-proffidele ja verisulis algajatele.
Olles sel hooajal S2000 tiimipealik, siis - nagu päriseluski - ilma hinnaalandusteta on siht väga sirge ja ühemõtteline - meie tiim võtab hooaja kulla siit ära, kuna kasutuses on 89.-90. aasta väljalaserid Siim ja Oskar. Ent toredat pinget hoiavad S2000 klassis üleval ka teised sõitjat, mäletagem Siimu nappi võit Kristjani ees.
Isiklikeks lemmikuteks on kruusarajad, vähe on loota asfaldilt, ka Iirimaal ei toonud kindla peale vuramine rõõmu. Mitte kõik lootused ei ole kuskile kadunud ka vanapapil mõni ralli hooaja jooksul katkestamiste ja suuremate jamadeta läbida. Soovin edu kõigile.“


Sander Pruul: 2008. hooaja P-WRC meister saavutas WRC debüütsõidul 5. koha, olles parim erasõitja.

„Annab paremat liigat otsida. Nüüd kus liigal uus vedaja, on ka kohe hoopis uus elu sees - edu Jaanis!

Norrast just väga palju ei oota, kuna lumi pole kunagi olnud minu lemmik teekate, aga kruusa ootan väga, sest see on minu lemmikpinnas, ent nagu Iirimaa ralli näitas, on ka asfaldil kiirus märgatavalt arenenud.

Peapretedent on kindlasti hr Sepp. Kuna see hooaeg on kaks asfaldietappi siis on ka Vahuril head võimalused kõrgele kohale saada. Üllatust ootan Karlilt, sest näitas esimesel etapil väga head kiirust, nii et Karl - näppa mõni etapivõit ka!“


Kristjan Priilinn: Mulluse hooaja J-WRC võitja kandideerib sel hooajal kindlasti ka S2000 tiitlile.

„Liigaga olen väga rahul ning soovin edu liiga korraldajatele. Eesoleva Norra ralli eesmärgiks on kindlasti lõpetada see ralli kuna see on esimene lumine etapp, mida sõidan S2000-ga. Kogu hooaja eesmärgiks on eelkõige hrjuda S2000-ga ning koguda võimalikult palju punkte. Asfaldirallid meeldivad kõige enam ja muidugi ootan pikisilmi Saksamaa rallit. Peapretendentideks pakun kindlasti Oskarit ja Siimu aga üllatada võivad kõik.“


Lõpetuseks saime teada, et midagi pole selge enne kui bensiin otsas on. Hooaeg jätkub 16.-18. märtsil Norras, mis on RBREL kalendris esmakordselt. Eelmistel hooaegadel on samal pinnasel peetud rallisid Rootsi ja Soome teedel.


Tänud vastanutele, eritänud Tarvole ja Jaanisele!


R.Saavel

08.03.2009 18:00
Vaadatud 1056 korda