Iirimaa ralli võitis Vahur Huntsaar

Iirimaa ralli kolmandal võistluspäeval oli oodata natukene rahulikumat sõitu ning kohtade hoidmist, kuna vahed olid kujunenud enamjaolt turvaliseks. Esimesel kiiruskatsel valitsesid küll rasked ilmastikutingimused, kuid libedatest teedest hoolimata suutsid valdav osa sõitjaid säilitada külma närvi ning katsel turvaliselt finišeerida. Päeva alustas kiireima ajaga Stobarti ridadesse kuuluv Roland Murakas. Järgnevad kaks kiiruskatset võitis Marek Sepp. Korra tundus, et liider Huntsaar on tempo juba liiga maha lasknud, kui vahe Sepaga oli enne kahte viimast kiiruskatset kahanenud 9,9 sekundile. Sepp oli päeva esimese kolme kiiruskatsega tagasi võtnud 6,8 sekundit.

Ralli eelviimasel kiiruskatsel, pikal Joux Planel, tõstis Huntsaar pisut tempot. Tulemuseks katselt teine aeg meeskonna kaaslase Paaveli järel. Sepp sai kirja kolmanda aja, jäädes enne viimast katset Huntsaarele alla 12,1 sekundiga. Rallit jäi lõpetama 4,5 kilomeetri pikkune Cote D’Arbroz. Katsevõitjaks Karl Kivimaa – mees, kes nii alustas kui ka lõpetas Iirimaa ralli kiiruskatse võiduga. Huntsaar jõudis finišisse viienda ajaga, millest piisas, et tõusta Iirimaa ralli kokkuvõttes poodiumi kõrgeimale astmele. Citroeni piloot edestas lähimat konkurenti Marek Seppa ralli lõppedes 10,7 sekundiga. Kolmandale kohale tuli Allmere, kes näitas terve ralli vältel väga stabiilset sõitu ning finišeerus võitjast pisut üle ühe minuti hiljem. Iirimaa ralli lõpetasid punktikohal veel Kivimaa (+1:31), Pruul (+2:55), Margus Viirok (+3:12), Murakas (+3:14) ning Kaur (+4:27).

S2000 klassis võttis kindla võidu Oskar Raudmets. Teisel kohal lõpetas Siim Nõmme, edestades Kristjan Priilinna vaid 0,8 sekundiga.

PWRCs katkestas viimasel võistluspäeva aga ralli liider Toms Caguls. Võit läks vaatamata Cagulsi katkestamisele siiski Lätti. Poodiumi kõrgeimale astmele tõusis Rinalds Vilumsons. Parima eestlasena oli finišis Jaanis Sulg, jäädes liidrist maha 34,3 sekundit. Kolmas koht Mareks Andrejevsile.

JWRC ülekaalukas võitja oli Alari Jüriöö. Edu lähima konkurendi Ander Viiandi ees oli üle kahe minuti. Kolmandana lõpetas Siim Rantanen.

Järgmine etapp peetakse Norra lumistel metsateedel 16. – 18. märtsil.
05.03.2009 10:27