Citroeni meeskonnal nii edu kui ka ebaõnne

Iirimaa rallil läbiti eile teine võistluspäev. Kiiruskatseid oli viis nagu ka esmaspäeval. Alustati sama katsega, mis avapäeva lõpetas – Bisanne. Kiireimaks meheks rajal Citroeni rooli keerav Huntsaar, kellele järgnesid marginaalsete vahedega Sepp ning Kivimaa. Järgnes pikk Joux Plane, kus Kivimaa edestas omakorda Huntsaart vaid 0,1 ning Seppa 0,4 sekundiga. Ralli kokkuvõttes kolmandal kohal paiknev Allmere hoidis turvalist vahet konkurentidega, kui lõpetas katse neljanda ajaga. Samal katsel ebaõnnestus aga Citroeni piloot Tarmo Paavel: „Ülehindasin pisut pidamist, sõitsin müüri ja lõpetasin kraavis. Õnneks tulid pealtvaatajad appi ja aitasid auto taas liikvele. Kahjustused olid aga sedavõrd suured, et mingist korralikust sõidust enam rääkida ei saa.”

Kaheksanda kiiruskatsega suurendas Huntsaar taaskord oma edumaad lähima konkurendi Sepa ees. Katse lõpus võis Huntsaare veidi räsitud välimusega auto pealt näha, et käimas on tõsine kihutamine ja mitte grammigi ei taheta jalga gaasipedaalilt tõsta. „Viimasel sektoril sai kahel korral vastu kaljut sõidetud.” lausus Huntsaar. 11,1 kilomeetri pikkusele Joux Plane II’le startides olid aga ilmastikuolud taaskord halvenenud ning rada kattis juba arvestatav veekiht. Kiireima ajaga tuli üle finišijoone Ford Focusel kihutav Sepp, edestades liidrit Huntsaart sümboolse 0,09 sekundiga. Taaskord näitas Joux Plane oma hambaid aga Tarmo Paavelile, kes sõna otseses mõttes veeres katse finišisse. Need intsidendid tähendasid seda, et Paavel on Iirimaa rallil suurest mängust väljas.
Teist võistluspäeva jäi lõpetama rohkete nõelasilmakurvide poolest tuntud Joux Verte. Kui terve päev oli kulgenud valdavalt sekundikümnendike heitluses, siis viimasel katsel võitis Huntsaar veenva 5,5 sekundilise paremusega Sepa ees.

Iirimaa rallil on läbitud 10 kiiruskatset. Viimasel võistluspäeva jääb sõita veel viis katset. Arvestades meeste stabiilsust käesoleval rallil, tunduvad poodiumikohad olema suhteliselt kindlad. Liider Huntsaar, kellele järgnevad Sepp (+16,7), Allmere (+57,2) ning Kivimaa (+1:29,4). Teades aga Iirimaa ralli ettearvamatut ilmastikku, võib kolmandal võistluspäeval veel nii mõndagi juhtuda.

S2000 klassis juhib Oskar Raudmets veenva eduga Kristjan Priilinna ees (+1:21). Kolmandat kohta hoiab Siim Nõmme, kes jääb liidrist maha ligemale kahe minutiga.

PWRCs hoiab endiselt ohjasid enda käes lätlane Toms Caguls. Hea sõiduga tõusis teisele kohale samuti lõunanaaber Rinalds Vilumsons. Eestlaste lippu hoiavad endiselt kõrgel Ken Torn ja Jaanis Sulg, kes ka kindlasti vihaselt poodiumiheitlusse sekkuvad.

JWRC liidriks tõusis Suzuki piloot Alari Jüriöö. Lähimaks konkurendiks Jan Torn (+27,7). Kolmandal kohta hoiab endiselt Ander Viiand.
04.03.2009 9:36