Iirimaa ralli avapäeva järel on liidriks Vahur Huntsaar

Taaskord sai hoo sisse RBREL uus hooaeg. Sel aastal võisteldakse neljas erinevas võistlusklassis – WRC, S2000, PWRC, JWRC. Rivistuses on kogu RBRi kohalik paremik, raske on välja tuua kindlaid favoriite. WRC klassis saab kindlasti näha mitmeid üllatajaid, kes on madalamatest klassidest WRCsse üle tulnud.

Esmakordselt on kavas Iirimaa ralli, mis kulgeb kitsastel ning ettearvamatutel asfaltkattega teedel. Iirimaa ralli on ehk võrreldav möödunud aastal toimund Saksamaa etapiga, kus valitsesid samuti segased ilmastikuolud. Igas kurvis varitseb ootamatu libedus ja suur oht rajalt välja sõita ning oma etteaste sügavas lepikus või järsus kuristikus lõpetada.

Esimesel võistluspäeval oli kavas viis kiiruskatset. Ilmastikuolud nagu öeldud – ettearvamatud. Hooaja esimese kiiruskatse start. Cote D’Arbroz II. Asfalt on niiske ning vahetult enne starti on avanenud taevaluugid. Aasta algab korralikus vihmasajus. Hooaja esimese kiiruskatse finišisse jõuab kiireima ajaga PWRC klassist WRCsse siirdunud Karl Kivimaa. Mees tõestab, et eelmise hooaja N-rühma meistritiitel polnud juhus. Samal kiiruskatsel ebaõnnestub aga WRC tiitlikaitsja Marek Sepp. Fordil sõitev Sepp jõuab katse lõppu alles 11. ajaga. Finišis selgub, et autol oli totaalselt vale seadistus.

Teisel kiiruskatsel ebaõnnestub aga avakatse võtja Kivimaa, kellel läks väike sõiduviga kalliks maksma. Katse võitjaks sedapuhku Sepp, kuid peale kahte läbitud katset tõuseb liidriks hoopis Vahur Huntsaar, kes näitab stabiilselt esikolmiku aegu ning võidab tagatipuks ka kolmanda kiiruskatse ja suurendab sellega vahet lähima konkurendi Mareki ees viiele sekundile. SS4 toob endaga kaasa taaskord uue katsevõitja, kelleks on Citroen C4’l kihutav Tarmo Paavel. Enne päeva otsustavat kiiruskatset hoiab liidriohjasid Huntsaar, kellele järgnevad Marek Sepp ning Tarvo Allmere, kes jäävad liidrist maha vastavalt 4,3 ning 4,9 sekundit. Peale 30 minutilist servisparki on sõita jäänud veel Bisanne – paljude sõitjate arvates ehk päeva keeruliseim katse. Selle kiiruskatse võidab Citroenil sõitev Huntsaar 1,9 sekundilise eduga Sepa ees. Peale avapäeva kiiruskatseid on liidriks Huntsaar, kellele hingavad tihedalt kuklasse Sepp (+6,2), Allmere (+8,3) ning Paavel (+16,6). Järgnevad mehed jäävad maha enam kui poole minutiga. Tihe võitlus käib ka kohtadele 5. – 10. Positiivse üllatusena on näidanud head kiirust 6. kohal olev Sander Pruul, kes tundub olema WRC autoga kiirelt sina-sõbraks saanud.

S2000 kiireimaks meheks on hetkel Oskar Raudmets, kes võitis viiest kiiruskatsest koguni neli. Pool minutit Raudmetsast tagapool on Marek Viirok ning Siim Nõmme.

PWRC hooaja avastardis oli kokku lausa 21 võistlejat. Vanadest olijatest on veel stardis lõunanaabrid - lätlased ja leedukad. Kohe esimesel katsel tabas ebaõnn mitut konkurenti. Jaanis Sulg ei suutnud enne esimese katse teist splitti autot ohjata ning paiskus suurel kiirusel rajalt välja. Õnneks jäid nii auto kui pealtvaatajad terveks, siiski pealtvaatajate abi tuli kasutada, et võistleja rajale tagasi pääseks. Lisaks oli probleemide kütkes ka Olaf Suuder, kellel tuli tehnilistel põhjustel mitu valestarti ning vastu võtta sellega kaasnenud trahvisekundid. Üleüldise libedusega olid samas hädas paljud võistlejad ning apse juhtus pea igaühel. Siiski on PWRC võistlusklassis avapäeva järel liidriks lõunanaaber Toms Caguls, keda hoiab tugeva surve all meie oma mees Ken Torn. Kolmandal kohal on lätlane Mareks Andrejevs. Poodiumi heitlusse tahavad oma sõna sekka öelda kindlasti ka Jaanis Sulg, Rinalds Vilumsons ja Lauri Vasar.

JWRCs on käimas ülimalt tihe rebimine liidrikohale. Rauno Ollemaa edestab Alari Jüriööd vaid napi 0,4 sekundiga. Kolmandal kohal olev Ander Viiand jääb alla juba ligemale poole minutiga.

03.03.2009 7:02
Vaadatud 1052 korda