2008 II hooaeg saab alguse 22 Septembril Arctic Lapland Rallil.

RBR Eesti Liiga suve puhkus on lõppemas ja 22 septembril alustatakse 2008 II hooajaga. Sõidetakse kuuel erineval rallil ja võitja selgub juba 10 detsembril.

Hooaja ainus reeglite muudatus puudutab P-WRC masinaklassi, kus on nüüd lubatud sõita ka S2000 masinatel. Kindlasti muutub sellega antud masinaklass palju põnevamaks ja lisab nii mõnedki uued meeskonnad.

Kõikidel senistel WRC meeskonna juhtidel on võimalus oma meeskond registreerida kuni 14 September. Uusi WRC meeskondi ei registreerita. Kui mõni senine meeskonna juht loobub, või pole 14-ks septembriks oma jätkamise soovist teatanud, on võimalik registreerida uus meeskond RBREL juhtkonna nõusolekul. Kõikide meeskondade registreerimise soovid on oodatud endiselt Foorumis!!!


ARCTIC LAPLAND RALLY 22-24 September 2008

Esmakordselt alustatakse hooajaga Soome teedel.
Hoolimata lumistest ja jäistest teedest on kiirused lausa hirmutavalt suured. Teede äärseid lumevalle on võimalik kasutada väikese toetusena ja seega läbida kurve natuke suurema kiirusega. Samas liiga julgeid karistatakse väga karmilt. Lume hanged tõmbavad auto endasse ja halvimal juhul lõpetatakse Soome metsade vahel katkise autoga. Kui kõigele lisaks ka lund sajab ei saa keegi oma võidus kindel olla ennem ruudulise lipu langemist.


CORONA RALLY MEXICO 06-08 Oktoober 2008

Kõrgetel mägedes toimuv ralli on tuntud kui suurimate keskmiste kiirustega etapp RBREL sarjas. Vaatemängulised kiiruskatsed mägedes ja suurtel kiirustel läbitavad pikad sirged keset suurt lagedat, kus on näha mitme kilomeetri kaugusele. Teed on küll kiired, aga täis kive ja auke, mis hooletul läbimisel võivad lõpetada ka kõige parema sõitja võimalused ralli lõpetada.


RALLY JAPAN 20-22 Oktoober 2008

Päikesetõusu maal tomuv etapp sõidetakse kitsastel tehnilistel kruusateedel. Nagu ajalugu on näidanud, siis see ralli ei andesta sõitjatele kuigipalju. Kitsad teed looklevad puude vahel, mis ei luba ühtegi eksimust. Jaapani metsade vahel on katkestanud palju sõitjaid. Kui juhtub veel vihma sadama, on võidumees juba see, kes suudab ralli läbida ilma ühegi eksimuseta. Vaieldamatult üks tehnilisemaid ja keerulisemaid rallisid sellel hooajal.


RALLY DE FRANCE 10-12 November 2008

Peale kolme nädalast pausi kihutatakse hooaja ainsal asfaldi etapil. Kitsastel mägistel asfaldteedel peavad sõitjad hoidma täpset sõidu joont et vältida ühel pool teed asetesevaid kaljusid ning teisel kraave ja kuristikke. Kindlasti üks põnevamaid ja ettearvamatumaid rallisid hooajal.


RALLY AUSTRALIA 24-26 November 2008

Hooaja eelviimase ralli kiiruskatsed toimuvad üllatavalt kiiretel, kurvilistel ja liivastel austraalia teedel. Meeldivad kiiruskatsed kutsuvad kindlasti sõitjaid rohkem autodest võtma, kuid tee äärtes asetsevad kivid ja puud on lõpetanud nii mõnegi uljaspea ralli nukralt tee ääres. Kindlasti hooaja üks liivasemaid ja tolmusemaid rallisid.


WALES RALLY GB 08-10 Detsember 2008 Jällegi on GB ralli hooaja viimane etapp oma vihmaste ja tuuliste ilmadega. Nagu ikka, lubatakse rallil vihma, muda ja udu. Walesi teed on kiired ja nauditavad, kuid vihma korral erakordselt libedad ja ettearvamatud. Kindlasti ralli, kus võitja selgub alles viimastel kilomeetritel.

RBREL soovib kõigile osalejatele edukat ja põnevat hooaega. Kõikidele küsimustele vastame kindlasti foorumis!!!

25.08.2008 21:34
Vaadatud 911 korda