Rootsi lumel võidutses Egon Kaur

Hooaja eelviimane etapp sõideti Rootsi lumel. Meeskonnad jõudsid talvisesse Põhja-Euroopasse, kus oli maha sadanud rohkelt lund ning ralli toimus väga heades lumeoludes. Rootsi jäätunud metsades toimus hooaja ainus lumeralli. Kokku läbiti 12 kiiruskatset lumel ja jääl. Stardis oli suursoosikuna eelmise aasta lumeralli võitja Marek Sepp, kes on sel hooajal võitnud kõik neli etappi.

Sõitjatele pakkus ralli suurt naudingut, vahed olid stardist finišini väikesed ning kohad lahtised. Esikolmikuaegu sõitsid pidevalt Sepp, Kaur, Helü ning Tsirna. Viimasele võistluspäevale minnes oli kaksikjuhtimine Subaru meeste käes, kuid rallisõiduga kaasnevad alati riskid. Sel hooajal seni kõik etapid võitnud Sepp kaldus ühes suhteliselt lauges paremkurvis rajalt välja, kus ootas teda ees sõit otse kuuske. Marek küll jätkas sõitu, kuid mõnesaja meetri pärast ütles auto üles ning vastu tuli võtta hooaja esimene katkestamine. Väga pingeliseks läks võitlus teise koha peale. Rait Helü juhtis Tsirnat alates seitsmendast katsest, kui Tsirna suutis lõpuks siiski Helüst mööduda ning võttis rallilt 8 punkti ning teise koha. Helü oli viiendat korda järjest sel hooajal poodiumil. Selle hooaja lumeralli võitjaks tuli aga Subarul sõitev Egon Kaur. Hoolimata oma meeskonnakaaslase katkestamisest tegi Egon kogu ralli vältel tubli sõidu ning on auga ära teeninud 10 punkti ning esikoha. Tuline võitlus käis ka kohtadele 4-6, kellest parimaks osutus Huntsaar ning talle järgnesid väga väikeste vahedega Süld ning Kuldar Helü. Rallilt teenisid punkte veel Paavel ja Vasar. 25st alustanust ületasid finišijoone 15 sõitjat.

Ees ootab veel hooaja viimane etapp, mis sõidetakse Austraalia kiiretel ning ohtlikel kruusateedel. Tiitli peale lähevad sõitma kaks meest - Marek Sepp ning Rait Helü.

Rallivõitja Egon Kaur: "Minu võit? Kolmandal päeval oli põhieesmärk Rait kuidagi seljataga hoida, mitte Marekit püüda. Aga olla sel hooajal esimene, kes katkestab meistri võitudeseeria...mul on au. Subarule oleks muidugi kaksikvõit väga ilus olnud, aga nüüd ootab Austraalias ees võitlus meeskondliku tiitli pärast."

Rootsi ralli punktikohad:
1. KAUR Egon 52:18.03 10p
2. TSIRNA Romet +6.24 8p
3. HELÜ Rait +10.21 6p
4. HUNTSAAR Vahur +1:23.44 5p
5. SÜLD Sven +1:25.55 4p
6. HELÜ Kuldar +1:28.78 3p
7. PAAVEL Tarmo +2:27.72 2p
8. VASAR Lauri +3:29.09 1p

14.12.2005 22:00
Vaadatud 14874 korda